Jak správně roztopit krb na dřevo?

17/11/2017

 

Pokud jste se rozhodli pro krb, ve kterém budete používat dřevo, je důležité vědět, jaké používat, tak aby správně hořelo a spalovalo. Kouzlo praskajícího dřeva vám zaručeně vynahradí možná o trochu složitější přípravu.

Správně vybrané dřevo

V první řadě se ujistěte, že používáte  dřevo, které bylo vysušeno 1-2 roky na chráněném místě při skladování. Pokud ho již máte, než jej budete používat, uložte ho do vyhřívaného prostoru alespoň jeden den předem. Studené dřevo totiž bude špatně hořet. Opravdu používejte dřevo určené pro zatápění, dřevo z nábytku, kusy kartonů nebo zbytky palet do krbů nepatří.

K podpalu budete potřebovat navíc například eco podpalovače, pokud ho nemáte můžete použít papír. Pak pokračujte s třískami, nechte vzplanout a zavřete dvířka. Nezanedbatelný je správný přísun vzduchu, při nedostatku kyslíku by vznikaly škodlivé saze.

Jakmile máme základ tvořený uhlíky, můžeme dřevo pokládat na sebe do kříže, dole začněte se silnějšími polínky a pokračujte s tenčími, tím budete redukovat škodlivé plyny.

Krásné večery u ohně vám přeje tým ARDO.