Krbová vložka SOE drží teplo jako kachlová kamna.

28/07/2022

Pro rodinu Hillnhüttner bylo jasné, že jejich krb by měl uchovávat teplo co nejdéle, jako kachlová kamna. Ideální řešení nabízela akumulační vložka SOE. „Vždy jsme překvapeni, jak rychle nás sálavé teplo ohně uvolní a navodí pohodu. Po náročném dni není nic lepšího. To, že se SOE ušetříme i na nákladech na vytápění, je vítaným vedlejším efektem zejména v dnešní době energetické krize.”

Velkou výhodou je, že akumulační kamna s krbovou vložkou SOE jsou nejlepším řešením alternativního vytápění nezávislého na fosilních zdrojích. Vhodné pro nízkoenergetické, pasivní nebo rodinné domy.

V současné době je do těchto domů instalováno velké množství tepelných čerpadel, fotovoltaiky a termických kolektorů nebo ekonomicky náročných plynových a elektrických topných systému. Většina vestavěných systémů znamená, že v chladných dnech nepracují zcela efektivně nebo jsou v dnešní době ekonomicky náročné. Do takového topného systému lze optimálně přidat zcela nezávislá kamna s krbovou vložku SOE s akumulačním výměníkem, který uvolňuje teplo pomalu.

Krbová vložka SOE je ekonomickou a estetickou investicí do budoucna.